Kintsugi to dawna japońska sztuka naprawiania uszkodzonej porcelany. Pył ze zmielonego złota mieszano z żywicą, żeby przykleić odłamane fragmenty lub wypełnić pęknięcia, a efektem było bardzo trwałe połączenie. Zamiast próbować ukrywać fakt dokonania naprawy, sztuka ta czyni kruchość czymś pięknym.
Biblia mówi nam, że Bóg również ceni nasze wewnętrzne rozbicie i kruchość, kiedy autentycznie żałujemy za swoje grzechy. Po tym, jak Dawid popełnił cudzołóstwo z Batszebą i uknuł spisek zabicia jej męża, prorok Natan przyszedł do niego i go potępił. Dawid pokutował, a jego pokutna modlitwa daje nam wgląd w to, czego Bóg od nas oczekuje, kiedy zgrzeszymy: „Albowiem ofiar nie żądasz, a całopalenia, choćbym ci je dał, nie zechcesz przyjąć. Ofiarą Bogu miłą jest duch skruszony, sercem skruszonym i zgnębionym nie wzgardzisz, Boże” (Psalm 51:18-19).
Kiedy nasze serce jest skruszone z powodu grzechu, Bóg naprawia je swoim bezcennym przebaczeniem, które Jezus zaoferował na krzyżu. On przyjmuje nas z miłością, jeśli widzi u nas pokorę, i wówczas przywrócona zostaje nasza bezpośrednia z Nim bliskość.
Jakże miłosierny jest Bóg! Mając na uwadze Jego pragnienie widzenia w nas pokornych serc i niesamowite wprost piękno Jego łaski, dołączmy do swoich modlitw jeszcze jedną: „Badaj mnie, Boże, i poznaj serce moje, doświadcz mnie i poznaj myśli moje i zobacz, czy nie kroczę drogą zagłady, a prowadź mnie drogą odwieczną!” (Psalm 139:23-24).