Na wieży zegarowej mojej uczelni znajduje się rzeźba w stylu art deco o nazwie Siewca. Umieszczony napis pochodzi z Listu do Galacjan 6:7: „Co człowiek sieje”. Uniwersytet stanowy Michigan pozostaje liderem w badaniach rolniczych. Wbrew jednak postępom w technologii rolnej i produkcji żywnościowej, fakt pozostaje niezmienny: z ziarna kukurydzy nigdy nie wyrośnie fasola.
Jezus posługiwał się licznymi metaforami rolniczymi by wyjaśniać królestwo Boże. W przypowieści o siewcy (Ew. Marka 4) porównał Słowo Boże do nasion zasianych na różnych rodzajach gleby. Siewca rozsiewa je przypadkowo, mając świadomość, że niektóre z nich upadną tam, gdzie nie zakiełkują.
Podobnie jak Jezus, mamy siać dobre ziarno wszędzie i zawsze. Bóg odpowiada za to, gdzie ono padnie i jak będzie rosnąć. Najważniejsze, abyśmy siali. Ponieważ Bóg nie chce, abyśmy żęli zniszczenie, zachęca nas, abyśmy zasiewali to, co dobre i słuszne (Przypowieści Salomona 11:18). Apostoł Paweł nawiązał do tej samej metafory, gdy ostrzegał chrześcijan by nie rozsiewali zepsucia. Mamy natomiast siać ziarno, z którego wyrośnie życie wieczne. (Galacjan 6:8)
Odpowiedzią na pytanie „Co siać?” jest: „Siej to, co chcesz żąć”. Aby zbierać dobre żniwo w swoim życiu, zacznij zasiewać ziarna dobroci.