Na płaskowyżu wznoszącym się nad pustynią Atacama w Chile, zainstalowany został największy teleskop radiowy na świecie. Astronomowie mogą dzięki niemu oglądać takie widoki wszechświata, które nigdy przedtem nie były możliwe. Luis Andres Henao, w swoim artykule dla Associated Press, pisze o uczonych z wielu krajów, którzy „szukają klucza do początku kosmosu – od najzimniejszych gazów i pyłu, z których uformowały się galaktyki i gwiazdy, aż po energię wytworzoną przez wielki wybuch”.
Biblia z radością opowiada o potężnej mocy i nieskończonej mądrości Boga, który „wyznacza liczbę gwiazd” i „wszystkim nadaje imiona” (Psalm 147:4). Stwórca wszechświata nie jest jednak odległą i bezduszną siłą, lecz miłującym, niebiańskim Ojcem, który „uzdrawia tych, których serce jest złamane i zawiązuje ich rany” (w. 3). „Pan podnosi pokornych” (w. 6) i „ma upodobanie w tych, którzy się Go boją, którzy ufają łasce Jego” (w. 11).
Miłuje nas tak bardzo, że „Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy nie zginął, ale miał żywot wieczny” (Ew Jana 3:16).
Brytyjski autor, J. B. Phillips, nazwał ziemię „nawiedzoną planetą”, na której Książę Chwały cały czas realizuje swój plan.
Naszą całą nadzieję pokładamy w miłosierdziu Boga, który woła na każdą gwiazdę po imieniu.